LajmeMaqedoniTopLajm

Ali Ahmeti u intervistua sot nga prokurorët e Hagës

Ali Ahmeti të martën u mor në pyetje nga prokurorët e Hagës, derisa intervistimi i tij do të vazhdojë edhe të mërkurën, raporton GazetaBlic.

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, që ka qenë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në cilësinë e dëshmitarit siç merr vesh Klan Kosova do të pyetet ekskluzivisht për propozim- aktakuzën e Prokurorisë Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi, kryetarit të PDK-së Kadri Veseli dhe disa të tjerëve.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close