LajmeRajonTopLajm

Albin Kurti, Glauk Konjufca e Hajrullah Çeku bëjnë homazhe për Rasim Thaçin – Cimën

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës po bëhen homazhe në nderim të aktorit të njohur të humorit, Rasim Thaçi – Cima.

Familja e humoristit të ndjerë, janë rreshtuara para TKK-së, ku kanë mirëpritur për homazhe qytetarë të shumtë, fansa të humorit të të ndjerit.

Për të bërë homazhe u paraqitën edhe krerët e lartë të shtetit.

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe u ul për t’i shkruar disa vargje të ndjerit, në librin e dedikimeve të vendosur para portretit dhe kurorave me lule.

Albin Kurti bën homazhe para TKK-së për të ndjerin, Rasim Thaçi

Të njëjtën gjë e ka bërë edhe kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, si dhe Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku.

Kurti dhe Konjufca në një deklarim të shkurtër përpara mediave cituan të arriturat e aktorit të ndjerë, duke çmuar lartë kontributin e tij të dhënë sjelljen e të qeshurave në çdo familje përmes humorit të tij.

Glauk Konjufca bën homazhe para TKK-së për të ndjerin, Rasim Thaçi

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close