LajmeSport

11 yje të futbollit që nuk kanë fituar kurrë Champions

Champions League është kompeticioni më i rëndësishëm në botë për klube.

Emra të mëdhenj në historinë e futbollit, por edhe të aktualitetit, e kanë fituar disa herë këtë trofe. Paolo Maldini, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema apo Luka Modric e kanë ngritur 5 herë në qiell kupën prestigjioze, Messi e Seedorf nga 4 dhe mund të vijojmë me një listë të pafund lojtarësh që kanë pasur fatin të fiojnë të paktën një Champions League në karrierë.

Por, ka edhe yje të mëdhenj që nuk kanë arritur dot kurrë që ta bëjnë të vetën këtë kupë. Në galerinë e mësipërme ju ftojmë të njiheni me ta.

Related Articles

Back to top button
Close
Close