LajmeTeknologji

ZYRTARIZOHET MODELI I RI I TELEFONIT, TCL 20 SE

Më herët është parë modeli i ri i telefonit, TCL 20 5G. TCL gjithashtu prezantoi një pajisje tjetër në CES, TCL 20 SE dhe pajisja vjen me një ekran me diagonalen prej 6.82 inç me një rezolucion HD + 1640 x 720 pikselëve.

Pajisja është mundësuar nga një procesor Qualcomm Snapdragon 460 dhe vjen me 4 GB RAM dhe 64 GB hapësirë të brendshme.

Ekziston gjithashtu një port i kartës microSD për ruajtje shtesë dhe një bateri 5000 mAh dhe mbushës të shpejtë 18W, plus një varg kamerash.

Në pjesën e përparme të telefonit ka një kamerë me 8 megapikselë për Selfie dhe video thirrje në pjesën e pasme ka katër kamera.

Katër kamerat e pasme përfshijnë një kamerë kryesore me 16 megapiksel, një kamerë ultra të gjerë me 5 megapiksel, plus një kamerë me thellësi makro me 2 megapiksel dhe 2 megapiksel.

Related Articles

Back to top button
Close
Close