MaqedoniTopLajm

Zv.ministri Sulejmani uron Vitin e Ri

Z.Sulejmani me këtë postim u shpreh urata për Vitin e Ri qytetarëve:

Të dashur qytetarë, viti 2020 sikur na largoj fizikisht, por, shpirtërisht kemi qenë më afër si kurrë më parë. Gjatë gjithë vitit jemi kujdesur maksimalisht për shëndetin e njëri tjetrit, duke treguar vetëdije të lartë njerëzore. Shumë aktivitete kulturore e artistike u anuluan shkak i Covid’19. Fatkeqësisht ky virus nuk kurseu asgjë.
Me shpresë se gjatë vitit 2021 do i rikthehemi jetës normale dhe do të kaloj e gjithë kjo. Viti i ri uroj të ju gjej të bashkuar e të lumtur pranë gjirit familjar. Duke ju uruar një vit të mbarë, Ju uroj shëndet e lumturi. Buzëqeshja qoftë simbol i familjes suaj.

GËZUAR!

———–

Почитувани граѓани, се чинеше дека 2020 година физички не раздели, но духовно бевме поблиски од било кога.
Во текот на целата година максимално се грижевме за здравјето на сите околу нас, покажувајќи висока човечка свест.
Многу културни и уметнички настани беа откажани поради Ковид’19. За жал, овој вирус не штедеше на ништо.
Се надеваме дека во текот на 2021 година ќе се вратиме во нормален живот и ќе го надминеме сето ова. Оваа нова година посакувам да ве најде обединети и среќни со вашето семејство.
Ви посакувам добра година, ви посакувам здравје и среќа. Нека насмевката биде симбол на вашето семејство.

СРЕЌНА НОВА ГОДИНА

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close