LajmeMaqedoniTopLajm

Zv. Ministri Sulejmani: problemet e muzeut të Tetovës do t’i takojnë së kaluarës!

Zëvendësministri i Kulturës, Sedat Sulejmani Gjatë vizitoi Muzeun e rajonit të Tetovës, ku u takua me drejtorin e këtij institucioni, z. Miço Stojçeskin. Ato diskutuan për planet dhe problemet. Një nga problemet me të cilat përballet ky institucion është mungesa e hapësirave për veprim. Siç janë mungesa e zyrave dhe hapësirave për ruajtjen e materialeve, veshjeve tradicionale, objekteve arkeologjike, etj.
“Me angazhimin e përbashkët, ne do të bëjmë më të mirën që problemet e tilla t’i kalojnë së kaluarës”. shkroi ai ne statusin e tij ne fb.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close