LajmeMaqedoniTopLajm

Zekolli: Zaevi histerik, kërkon BDI ta shpëtojë nga Gjyqi

Analisti politik Arsim Zekolli është ndalur tek ajo që ai e quan histeria e liderit të LSDM-së që nuk është sipas tij etnike por personale duke e ndërlidhur këtë për një shpëtim nga Gjykata përmes funksionit.

Motivi për histerinë e Zoran Zaevit ndaj BDI nuk është etnik, por personale, për shpëtim nga gjykata përmes funksionit ka deklaruar Arsim Zekolli . Kjo është arsyeja e qëndrimit: me BDI mundet, me Ziberin jo. Shpresa e fundit naive e një personi të dëshpëruar që nuk dëshiron të shohë Peshta, Zagreb, Sarajevë, Prishtinë dhe e kuptoi që pozicioni nuk është më shpëtim nga gjykata ka deklaruar analisti Zekolli njëherit edhe njohës i zhvillimeve politike në vend.

Related Articles

Back to top button
Close
Close