LajmeMaqedoniTopLajm

Zekolli: Mosdhënia e dorëheqjes nga Artan Grubi tregon mungesë të demokracisë në BDI

Analisti i johur shqiptar, Arsim Zekolli, vlerëson se zëvendës kryeministrit Artan Grubi është përgjegjës për disfatën e BDI-së në Tetovë e Gostivar. Sipas Zekollit, mosdhënia e dorëheqjes së Artan Grubit tregon mungesë të demokracisë në BDI.

“Mosdhenia e doreheqjes se Artan Grubit pas disfates ne Tetove dhe Gostivar deshmon mungesen e demokracise ne BDI dhe oportunizmin e Ali Ahmetit”, shkruan Zekolli në facebook.

Sipas tij, Grubi nuk duhet të ‘shvercohet” në kurriz të Visar Ganiut.

“Nuk shkon qe ne kurriz te Visar Ganiut te “shvercohet shverceri”. Zaev doli me burre se Artani dhe Alia”, vlerëson Zekolli.

http://

Related Articles

Back to top button
Close
Close