LajmeMaqedoniTopLajm

Zbulohet armatim i UÇK-së në Kumanovë

Të hënën pasdite, rreth orës 16 e 45 minuta, policia është njoftuar se në fshatin Llopat të Kumanovës janë gjetur pesë bomba-kashikara dhe dy karikatorë të pushkës automatike, të mbështjellur në qese najloni. Sipas policisë, me siguri bëhet fjalë për armatim që daton nga konflikti i vitit 2001, njofton Gazeta Lajm.
“Në vendin e ngjarjes janë zhvilluar hetime nga ekip hetues i SPB Kumanovë, kurse bombat janë marë nga shërbimi nga Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim për procedurë të mëtejme”, thuhet në njoftimin i MPB-së.

Related Articles

Back to top button
Close
Close