LajmeMaqedoniTopLajm

Zaev në Bogovinë: Me Kasamin në qeveri, zyrtarizimi i gjuhës shqipe do të jetë i plotë

Kryetari i LSDM-së dhe njëherit kandidat për kryeministër, Zoran Zaev së bashku me kryetarin e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, sot kanë vizituar rajonin e Pollogut. Zaev dhe Kasami gjatë vizitës me banorët e komunës së Bogovinës, ka prezantuar programin e koalicionit ”Mundemi”.

Zaev para bogovinasve ka folur edhe për zyrtarizimin e gjuhës shqipe. Deri më tani qeverisja VMRO-BDI nuk e ka zyrtarizuar gjuhën shqipe, por me Kasamin në qeveri, gjuha shqipe do të zyrtarizohet dhe do të plotësohet përfundimisht kontesti me gjuhën shqipe.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close