LajmeMaqedoniTopLajm

Zaev: Bilall Kasami qartë tregoi angazhim e Qeverisë për zgjidhjen e problemit të shtetësisë

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se Qeveria e kupton problemin me shtetësinë dhe po kërkon zgjidhje të këtij problemi, duke shtuar se bllokimi i kuvendit nga opozita nuk është zgjidhje.

Zaev mes tjerash ka deklaruar.

“Sot Bilall Kasami qartë tregoi angazhimin tonë për zgjidhje të problemit të shtetësisë” ka thënë mes tjerash Zaev.

Kasami në konferencën për media ka deklaruar se bllokimi i kuvendit nga opozita shqiptare nuk zgjidh problemet.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close