LajmeSport

VIDEO/ Atalanta merr fitoren e katërt radhazi, Genoa “bie” në shtëpi

Katër fitore radhazi për Atalantën në Serinë A dhe një tjetër hap i rëndësishëm për objektivin Champions. Skuadra bergamaske triumfoi 1-3 në fushën e Genoas, me gola të De Ketelaere, Koopmeiners, Zapacostas dhe Toure, ndërsa për vendësit rezultoi pa vlerë finalizimi i Malinovsky-t (barazoi përkohësisht rezultatin).

Në minutën e 22-të, Pasalic asistoi ish-in e Milanit që zhbllokoi rezultatin, me pjesën e parë që u mbyll me rezultatin 0-1.

Lojtës Videosh

00:00
00:18

Sapo nisi pjesa e dytë barazoi Malinovsky, por ekipi bergamask nuk bëri prapa, duke shënuar një tjetër gol nga Koopmieners.

Lojtës Videosh

00:00
00:16
Lojtës Videosh

00:00
00:15

Scalvini realizoi një tjetër gol për Atalantën, por me ndërhyrjen e sistemit VAR u anulua për pozicion jashtë loje.

Lojtës Videosh

00:00
00:21

Gjithsesi, në limitet e shtesës, Zapacosta dhe Toure (realizoi në debutim) vulosën rezultatin përfundimtar në 1-4.

Lojtës Videosh

00:00
00:19
Lojtës Videosh

00:00
00:17

Related Articles

Back to top button
Close
Close