LajmeSport

Arsenal i jep leksion West Ham, spektakël me gjashtë gola në transfertë

Arsenal koleksionoi fitoren e katërt radhazi në Premier League teksa skuadra e drejtuar nga trajneri Mikel Arteta mposhti në transfertë me rezultatin e thellë 6-0, West Ham. Topçinjtë ishin një furi e vërtetë në fushë teksa shënuan katër gola në pjesën e parë. Sfidën e zhbllokoi Saliba në minutën e 32, ndërsa nga minuta e 41 dhe deri në të 47-tën e pjesës së parë, pësuan tre të tjerë me autorë Saka, Gabriel dhe Trossard.

Në fraksionin e dytë të lojës, londinezët nuk e hoqën këmbën nga gazi dhe shënuan dy të tjerë. Saka shënoi të pestin dhe të dytin personal në minutën e 63, ndërsa tre minuta më pas, Declan Rice realizoi një gol kryevepër nga distanca.

Përfundimisht, ndeshja u mbyll me rezultatin 0-6, me Arsenal që pas kësaj fitoreje ngjitet në kuotën e 52 pikëve (po aq sa Manchester City) në vend të tretë ndërsa West Ham mban vendin e tetë me 36 pikë.

Përmbledhja e ndeshjes:

West Ham-Arsenal 0-6

Declan Rice shënon golin e gjashtë, mesfushori realizon një kryevepër

Lojtës Videosh

00:00
01:01

Arsenal nuk ndalet as në pjesën e dytë, Saka shënon golin e pestë

Lojtës Videosh

00:00
00:18

Vjen edhe goli i katërt, shënon edhe Trossard

Lojtës Videosh

00:00
00:40

Arsenal “vret” ndeshjen, londinezët shënojnë edhe të tretin, gjen rrugën e rrjetës Gabriel

Lojtës Videosh

00:00
00:36

Saka nuk gabon pika e bardhë, Arsenal në avantazh të dyfishtë

Lojtës Videosh

00:00
00:22

Bukayo Saka i vetëm përballë portierit Areola, sulmuesi e shmang portierin dhe fiton penallti. Karton i verdhë për Areola

Lojtës Videosh

00:00
00:28

Arsenal zhbllokoi në minutën e 33 ndeshjen në transfertë ndaj West Ham, me topçinjtë që gjetën golin falë realizimit të Saliba. Mbrojtësi shënoi pas një goditje këndi teksa u tregua i saktë në ekzekutimin me kokë dhe mposhti portierin Areola.

Lojtës Videosh

00:00
00:24

Related Articles

Back to top button
Close
Close