LajmeRajonTopLajm

Vela pas deklaratës së QUINT-it: Serbia instrumentalizoi kryetarët në veri për të dhënë dorëheqje

Ambasadat e vendeve të QUINT-it kanë dalë me një komunikatë për media për zgjedhjet e 23 prillit, ku Lista Serbe nuk pritet të marrë pjesë.

Shtetet e QUINT-it kanë thënë se “ju vjen keq që Lista Serbe nuk shfrytëzoi të drejtën për të marrë pjesë në zgjedhje”.

Rreth kësaj ka reaguar, Blerim Vela shef i kabinetit të presidentes, Vjosa Osmani.

Vela ka thënë se zgjedhjet në katër komunat veriore do të mbahen, pasi sipas tij Serbia instrumentalizoi katër kryetarë komunash dhe zyrtarë të tjerë për të dhënë dorëheqje nëntorin e kaluar.

Related Articles

Back to top button
Close
Close