MaqedoniTopLajm

Vdes një 17-vjeçare nga COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën e Sëmundjeve Ngjitëse sot në mëngjes ka vdekur një paciente 17-vjeçare nga Sopotnica, Demir Hisar.

Vajza e re kishte sëmundje kronike dhe nuk ishte e vaksinuar.

Problemet shëndetësore kanë filluar 9 ditë para se të hospitalizohet në Klinikën Infektive në Shkup.Dje në mënyrë dramatike i janë përkeqësuar parametrat vitale, që ka rezultuar me probleme me zemrën dhe mushkëritë./TV21

Related Articles

Back to top button
Close
Close