KulturëLajmeMaqedoni

Vdes në moshën 37 vjeçare aktori Hajrullah Ramizi

Në moshën 37-vjeçare ka ndërruar jetë aktori i Teatrit Shqiptar të Shkupit, Hajrullah Ramizi.

Lajmin për ndarjen nga jeta e kanë bërë Teatri Shqiptar i Shkupit, nëpërmjet një njoftimi në Facebook.

Teatri ka shprehur ngushëllime deri te familjarët e të ndjerit dhe ka përmendur projektet në të cilat ka marrë pjesë aktori tashmë i ndjerë.

Përveç se në Teatër, aktori ka qenë aktiv edhe në filma.

Kjo është humbja e dytë e Teatrit të Shkupit në pak muaj, pas humbjes së Luran Ahmetit.

TV21 ju shpreh ngushëllime familjarëve dhe komunitetit artistik.

Njoftimi i plotë i Teatrit Shqiptar të Shkupit:

Me pikëllim të thellë ndajmë me ju lajmin e zi për ndarjen e hershme nga jeta të kolegut tonë Hajrullah Ramizi

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close