LajmeTeknologji

Twitter u rrëzua, Musk pretendon se është i ofenduar: Mua më funksionon

Qasja në rrjetin social Twitter u çaktivizua brenda natës për disa përdorues që nuk ishin në gjendje të lidhen me llogarinë e tyre ose nuk mund të shikonin disa llogari.

Faqja e internetit Downdetector raportoi se rreth 10,000 përdorues raportuan probleme me Twitter, me numrin më të madh të raportimeve rreth orës 1:35 të mëngjesit ET, pas së cilës ata ndaluan mbërritjen.

Shkalla e ndërprerjes nuk dihet ende, por gazetarët e Agence France-Presse në SHBA dhe Azi kanë raportuar vështirësi në aksesin në llogaritë e tyre.

Defekti teknik vjen në një kohë të ndjeshme për Twitter, i cili ka qenë në trazira që kur u ble nga Elon Musk për 44 miliardë dollarë në fund të tetorit.

Sipërmarrësi pushoi nga puna një numër të madh punonjësish, përfshirë stafin teknik të platformës.

I pyetur nga një përdorues nëse Twitter ishte “dështuar”, Musk u përgjigj: “Po funksionon për mua”.

Related Articles

Back to top button
Close
Close