LajmeMaqedoniTopLajm

Tërmeti me epiqendër në Durrës ndjehet në Tetovë, Gostivar dhe rrethinë

Tërmet me intensitet prej dy deri në tre ballë sipas Shkallës evropiane makrosizmike është regjistrua natën e kaluar, menjëherë pas mesnatës në ora 00:13 nga Rrjeti sizmologjik telemetrik pranë Fakultetit të Shkencave Natyroro-Matematikore në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Durrës, Republika e Shqipërisë, 170 kilometra në jugperëndim të Shkupit me magnitudë prej 4,6 ballë sipas shkallës së Rihterit, ndërsa është ndjerë edhe në pjesën perëndimore të vendit, në Gostivar, Tetovë dhe zonën përreth./MIA

Related Articles

Back to top button
Close
Close