LajmeMaqedoniTopLajm

“TASH ËSHTË KOHA”, ASH-AAA ME TUBIM PËRMBYLLËS NË SHKUP ( video)

Tani më kur kanë mbetur edhe pak orë deri në përfundimin e fushatës zgjedhore koalicioni Tash është koha realizon takimet e fundit me qytetarët.

Në këtë fushatë me slloganin “Tash është koha” kanë kërkuar votën e qytetarëve duke u premtuar se do të sjellin ndryshimin. Në tubimim e mbrëmshëm në Gostivar,kryetari Sela tha:

“Shqiptarët do të votojnë për ndryshimin, shqiptarët do të votojnë për të rikthyer shpresën, shqiptarët do të votojnë për të kthyer krenarinë e tyre. Të dashur Gostivaras ju shoh se ju jeni të gjithë aktivistë dhe lajmëtarë të ndryshimit , jeni ata që do të ktheni dinjitetin dhe lirinë”.

Gjatë ditës koalicioni kishte aktivitete në Çarshinë e Vjetër të Shkupit ku edhe shpërndanë materiale promovuese.

Koalicioni Tash është koha përndryshe sonte në Shkup, para Qeverisë së Republikës të Maqedonisë së Veriut në ora 20 do të mbaj edhe tubimin përmbyllës për këto zgjedhje.

Afrim miku im, me gabime të tilla të pafsha gjithmonë, por më dhimben ata që gabimet e tyre do duhet gjykata ti kualifikon!

Të paguash në fiks fare për të shndërruar normalen në show, këtë vetëm ju e bëni por kot sepse nuk mbulohet dielli me shoshë!
15 Korriku është afër dhe populli të dënon për kafshatën e gojës, për mjerimin në shëndetësi, burgjet plot trima e të rinj, drogë dhe kriminalitet deri në pafundësi, nuk të dënon për njerzillëk dhe reflektim të sinqertë.

Vetëm nga e hëna deri sot në Maqedoni kanë ardhur rreth 30 mijë udhëtarë nga vendet perëndimore, prej të cilëve rreth 25 mijë janë shqiptarë, njoftojnë autoritetet në Shkup.

Pas lejimit të hyrjes për qytetarët e vendeve të Evropës Perëndimore pa teste dhe pa vetizolim, gjatë uikendit pritet të arrijnë edhe 40 deri 50 mijë bashkëvendës tjerë, të përmalluar për vendlindjen.

Koalicioni Tash është koha përndryshe sonte në Shkup, para Qeverisë së Republikës të Maqedonisë së Veriut në ora 20 do të mbaj edhe tubimin përmbyllës për këto zgjedhje.

Artikuj të ngjashëm

Gjithashtu lexo
Close
Back to top button
Close
Close