RajonTopLajm

Tanimë LDK ka një kryetar të ri Lumir Abdixhikun

Delegatët e Kuvendit Zgjedhor të LDK-së, kanë zgjedhur sot për kryetar të ri të këtij subjekti, Lumir Abdixhikun.

Telegrafi mëson se Abdixhiku ka arritur të marrë mbi 170 vota nga 329 delegatë që kanë votuar, duke arritur të zgjidhet kryetar qysh në raundin e parë.
Në garë për këtë post ishin edhe Lutfi Haziri dhe Besian Mustafa. Kujtojmë se në garë ishte edhe Anton Quni, por i njëjti pak para fillimit të Kuvendit Zgjedhor ka tërhequr kandidaturën e tij.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close