KulturëLajmeMaqedoni

Talat Xhaferi pret artistin Valmir Aziri, pranon pikturë të veçantë

Kryetari i parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi gjatë ditës ka pritur në takim artistin nga Tetova, Valmir Aziri i cili kryeparlamentarit Xhaferi i dhuroi një pikturë të vçantë në shenjë respekti dhe miqësie për Xhaferin ,shkruan Top24

” Sot, më priti në takim Kryetari i Parlamentit, miku dhe bashkëluftari im z. Talat Xhaferi. I dhurova një nga pikturat e mija, në shenjë mirenjohje dhe falemenderimi për prezencën e tij nê hapjen e ekspozitës time personale, nê Galerinë Kombëtare në Shkup!” shkruan Valmir Aziri.

Related Articles

Back to top button
Close
Close