LajmeMaqedoniTopLajm

Takohen pasdite Zaev, Ahmeti, Kasami e Thaçi, flasin për qeverin dhe pozicionet më tej

Kryeministri i në dorëheqje Zoran Zaev sipas gjitha informacioneve pas dite do të takoj liderit nga koalicioni qeveritarë për të precizuar si do të veprojnë më tej, shkruan SllobodenPeçat përcjellë TOP24.

Takimi vjen si rezultat i dorëheqjes së kryeministrit Zaev nga posti i kryeministrit dhe nga kreu i LSDM-së, thonë për Sllobodenpeçat funksioner të qeverisë, përcjellë TOP24.

Takimi mes liderëve Zaev nga LSDM, Ali Ahmeti nga BDI, Bilall Kasami nga LB dhe Menduh Thaçi nga PDSH. Në takim do të flitet rreth dorëheqjes së Zaev, mandatarit të ri, sqarimit të pozicioneve mes partnerëve për me tutje thonë funksionarë të qeverisë për Sllobodenpeçat.

Pas humbjes në zgjedhjet lokale Zoran Zaev dha dorëheqje nga posti i kryeministrit dhe nga pozita e kryetarit të LSDM-së.TOP24

Related Articles

Back to top button
Close
Close