LajmeRajon

Takimi i Kurtit me Erdogan në miksin e gjuhëve, ja çka u fol aty

Kryeministri Albin Kurti u prit sot në Stamboll nga Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan.

Sipas pamjeve të publikuar nga pritja që iu bë Kurtit, dëgjohet presidenti turk duke e përshëndetur kryeministrin kosovar në gjuhën angleze dhe turke.

“”Welcome, merhaba, how are you”, dëgjohet të ketë thënë Erdogan.

Sipas agjencisë Anadolu, në takimin në Pallatin “Vahdettin” në Stamboll, Erdogan dhe Kurti folën për marrëdhëniet dypalëshe ndërmjet Turqisë dhe Kosovës në aspekte të ndryshme dhe u diskutuan hapat e mundshëm për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit.

Po ashtu, gjatë takimit u shkëmbyen mendime edhe për çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, veçanërisht për Ballkanin.

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close