LajmeMaqedoniTopLajm

Suksesi i partive shqiptare në zgjedhje! Çka ndikoi në rritjen e numrit të deputetëve?(video)

Për dallim nga VMRO DPMNE dhe LSDM të cilat në zgejdhejt e 15 korrikut pësuan ulje të numrit të deputetëve, partitë shqiptare shënuan rritje të mandateve. BDI në këto zgjedhje riktheu mandatet e deputetëve të cilët i kishte humbur në vitin 2016 dhe mori 15 deputetë.Edhe koalicioni Tash është koha shënoi rritje të numri të deputetëve duke marrë gjithsej mori 12, ndërsa në përbërjen e kaluar ASH dhe AAA bashkë kishin 6 deputetë.

Related Articles

Back to top button
Close
Close