KulturëLajme

Speciale/ Koleksionisti i etnografisë rrëfen ëndrrën për muzeun në Plezhe

Nga Leontina Nika

Koleksionisti i rrallë i etnografisë Ndoc Shabe, në një intervistë për abc rrëfen ëndrrën, për realizimin e një muzeu në fshatin Plezh, të Lezhës. Objektet që ai posedon janë të larmishme dhe të hershme. Historia e tij është sa frymëzuese, po aq edhe aventureske.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close