LajmeMaqedoniTopLajm

Sot Qeveria do të mbajë seancë!

Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot në ora 12 do të mbajë seancë. Kjo do të jetë një nga seancat e fundit të Qeverisë në këtë përbërje dhe pritet që në ditët e ardhshme të formohet Qeveria e re pasi që LSDM dhe BDI u pajtuan për koalicion paszgjedhor.

Mandatari për formimin e Qeverisë së re Zoran Zaev, njoftoi se nesër do të paraqesë propozimet për ministra në Kuvend dhe më pas do të duhet të votohet përbërja e Qeverisë së re.

Related Articles

Back to top button
Close
Close