RajonTopLajm

Shikoni sa është numri i viktimave dhe rasteve të reja me Covid në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë regjistruar 1 143 raste të reja me COVID-19 dhe 15 të vdekur.

Rastet fatale janë 8 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Kavaja, 1 qytetar nga Durrësi, 1 qytetar nga Vlora, 1 qytetar nga Fieri, 1 qytetar nga Patosi, 1 qytetar nga Elbasani, 1 qytetar nga Korça, të moshave 53 -94 vjeç.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 483 pacientë, 37 në terapi intensive nga të cilët 15 pacientë janë të intubuar.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 683 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 53,616 që nga fillimi i epidemisë.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close