LajmeMaqedoniTopLajm

Sela dhe Gashi, takim me Kurtin në Prishtinë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe ai Alternativës, Afrim Gashi kanë takuar sot në Prishtinë kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti. Temë e bisedës ka qenë forcimi i bashkëpunimit të mëtejshëm mes këtyre subjekteve, bashkëpunimi mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, si dhe lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”. Vetëvendosja e Albin Kurtit ka mbështetur publikisht koalicionin mes Aleancës për shqiptarët dhe Alternativës.

Related Articles

Back to top button
Close
Close