LajmeMaqedoniTopLajm

Seanca e konstituimit të Kuvendit të Maqedonisë më së voni brenda 20 ditëve, duhet ta thërret Xhaferi

Seanca konstitutive e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut duhet të mbahet jo më vonë se 20 ditë pas zgjedhjeve, ndërsa seanca thirret nga kryetari i përbërjes së mëparshme, gjegjësisht Talat Xhaferi, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kuvendi do të përbëhet nga 120 deputetë, të cilët përfaqësojnë qytetarët dhe vendosin sipas bindjeve të tyre.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close