SportTopLajm

“SE QUEDA” por këtë herë e vërtet pleshti qëndron në Barcelon

 

Interviste e dhimbshme por qe shpjegon sakte, kjarte se cfare ndodhi. Ju ftojme t’a lexoni:

“Menaxhimi i klubit nen Bartomeu’n eshte nje shkaterrim total.”

“Kur i’a komunikova gruas dhe femijeve te mi deshiren per t’u larguar, ishte nje drame e vertete.”

“E gjithe familja filloi te qante, femijet e mi nuk deshironin te largoheshin nga Barcelona e as te nderronin shkollen.”

“Por shikova me ndryshe dhe une dua te garoj ne nivelet me te larta, te fitoj trofe, te garoj ne Ligen e Kampioneve. Mund t’a fitoni ose mund t’a humbisni ate, eshte kompeticioni shume i veshtire, por ju duhet te garoni.”
“Se paku te garoni dhe te mos bijme si ne Rome, Liverpool, Lisbon. E gjithe kjo me shtyri te mendoj per nje vendim qe deshiroja t’a merrja.”

“E verteta eshte qe nuk ka projekt ne kete klub. Ata vetem mbushin vrimat perkohesisht. Une kurre nuk do te shkoja ne lufte me klubin tim te jetes. Kjo eshte arsyeja se pse une po qendroj.”

“I’a kam thene klubit, presidentit saktesisht, qe dua te largohet. Ata e dijne kete qe nga fillimi i sezonit te kaluar. I’a kam thene gjate gjithe 12 muajve te kaluar. Por do te qendroj ketu sepse nuk do te hyje ne lufte legale me klubin.”

“Kam besuar qe klubi ka nevoje per lojtar te ri dhe mendova qe koha ime ketu ka mbaruar.”

“U ndjeva shume keq, sepse gjithmone kam thene qe dua te mbyll karrieren time ketu. IShte nje vit i veshtire. Kam vuajtur shume ne stervitje dhe ndeshje, dhe gjithashtu ne zhveshtore.”

“Kam menduar dhe besuar qe do te largohesha si lojtar i lire, presidenti gjithmone e ka thene kete qe ne fund te sezonit, une do te isha ne gjendje per te vendosur nese do te qendroj apo jo”

“Tani ata jane kapur per faktin qe nuk i’u kam drejtuar klubit zyrtarisht para 10 qershorit, date atehere kur ne ishim duke garuar per La Liga, ne mes te kesaj pandemie te tmerrshme.”

“Dhe kjo eshte arseyja se pse po vazhdoj me klubin. Tani po vazhdoj me klubin sepse presidenti me ka thene qe e vetmja menyre eshte te largohem nese paguhen 700 milion euro, dicka e pamundur.”
“Ishte edhe nje menyre tjeter, te perballeshim ne gjyq, por une kurre nuk do te mund te shkoja ne gjyq kunder Barca’s, sepse eshte klubi qe une e dashuroj, qe me dha gjithcka qe kur kam ardhur. Eshte klubi i jetes dhe e kam kaluar jeten ketu.”

“Bartomeu me tha qe e vetmja menyre eshte kjo, 700 milion euro. Por ne fund te cdo sezonit, ai potenconte qe “une do te mund te vendos ate (pra Leo), dhe tani i njejti Bartomeu me thote ndryshe….ai nuk e ka mbajtur premtimin e tij.”

“Barca me ka dhene gjithcka dhe une i kam dhene gjithcka Barca’s. Kurre nuk e kam pasur ne mendje t’a padis Barca’n ne klub.”

“Mateo ende eshte i vogle dhe nuk e kupton se cfare do te thote te shkosh diku tjeter dhe te krijosh nje tjeter jete krejtesisht diku tjeter. Thiago eshte me i madh. Ai ka degjuar dicka ne TV dhe ka filluar te me beje pyetje.”

“Nuk deshiroja qe ai te mendonte qe po detyrohet te largohet, te kete nje shkolle te re apo shoke te rinje.”

“Ai qau dhe me tha “mos te shkojme”. E perseris qe ishte shume e veshtire. Ishte e kuptueshme. Me ka ndodhur mua. Eshte shume e veshtire per te marre nje vendim.”

“E dashuroj Barcelona’n dhe nuk do te gjej nje vend tjeter me te mire askund. Por megjithate, une e kam te drejten te vendos. Po shikoja per synime te reja dhe sfida te reja. Dhe neser do te kthehem eprseri prap, sepse ne Barcelona kam gjithcka.”

“Djali im, familje ime, ata jane rritur dhe jane nga ketu. Nuk kishte asgje te keqe qe une te largohesha. Une kisha nevoje per kete, klubi kishte nevoje per kete dhe mdnoj qe ishte e mire per te gjithe.”

“Gruaja ime, me gjithe dhimbjen ne shpirt, me ka mbeshtetur mua.”

“Te gjithe e dijne qe mund te beja para gjithkund, por paraja nuk eshte qellimi im.”

“Me dhemb kur dashuria ime per klubin u vendos ne pikepyetje. Dashuria ime ndaj Barca’s nuk do te ndryshoje kurre.”

“Do te vazhdoj me Barca’n dhe qendrimi im nuk do te ndryshoje, pa marre parasysh se sa deshiroja te largohesha. Do te beje me te miren time. Gjithmone dua te fitoj, jam garues dhe nuk pelqej te humbas asgje. Gjithmone dua me te miren per klubin, per zhveshtoren dhe per veten…”

“Kam thene qe do te fitojme Ligen e Kampioneve. Tani, nuk e di se cfare do te ndodhe. Eshte nje trajner i ri me ideja te reja. Kjo eshte mire por duhet te shikojme se si do te reagoje ekipi dhe nese do te behet nje ekip qe do te garoje. Une do te qendroj dhe do te jap me te miren time.”

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close