LajmeMaqedoniTopLajm

Rektori i UNT-së, Izet Zeqiri; Unë bëj shkollë nuk bëjë politikë

Rektori i Universitetit “Nëna Tereza”, Izet Zeqiri përmes një postimi në profilin e tij në FB shkruan se ai po bën shkollë e jo politikë, shkruan Top24

“Unë bëj shkollë nuk bëjë politikë! Karriera ime përplot sfida, githmonë ka qenë e orientuar drejt idealit. Nuk kam kursyer asgjë dhe askënd në foltoren e parlamentit për barazinë tonë dhe nuk do të kursej. Unë do i falënderohem çdonjërit që do të më ndihmoj ta bëjmë “Nënë Terezën”- Universiteti i parë Shqiptarë elitar në kryeqendrën e Maqedonisë së Veriut, që tashmë po frymon lirshëm në ish-kazermën e Shkupit.” shkruan Zeqiri përcjellë Top24

Gēzuar!

Related Articles

Back to top button
Close
Close