LajmeMaqedoniTopLajm

Ambasada e Shqipërisë festë për 110 vjetorin e pavarsisë, deputetët e ASH-së në mesin e të ftuarve dhe diplomatëve

Me rastin e 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, Ambasada e Shqipërisë në Maqedoni ka organizuar një pritje ku ka ftuar figura të njohura të politikës.

Krah diplomatëve dhe ambasadorëve nuk kanë munguar as deputetët e Aleancës për Shqiptarët, të cilët po festojnë këtë ditë të rëndësishme për popullin shqiptar.

Nga fotot e ardhura pranë redaksisë së news.33, shohim ambasadoren e SHBA-së në Maqedoni, Angela Price Aggeler krah deputetëve të ASH-së, Syrija Rashidit, Ilire Dautit, Elmi Azirit, Artina Qazimit dhe Abdulla Saliu, shkruan news33.tv.
Sigurisht në këtë pritje të veçantë nuk kishte si të mungonte dhe ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni Fatos Reka.

Am

Related Articles

Back to top button
Close
Close