LajmeMaqedoniTopLajm

Rama për tragjedinë: Nuk ka fjalë ngushëllimi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta dhe të thella për viktimat e aksidentit që ndodhi në Bullgari të cilin 46 persona e humbën jetën, kryesisht shtetas të Maqedonisë së Veriut.

Rama e përshkroi ngjarjen tragjike si një “dhimbje të madhe” dhe tha se nuk fjalë për tragjedinë në të cilën e humbën jetën pothuajse të gjithë udhëtarët.

“Nuk ka fjalë ngushëllimi për tragjedinë e autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku humbën jetën pothuajse të gjithë udhëtarët. Dhimbje e madhe”, shkruan Rama.

http://

Related Articles

Back to top button
Close
Close