LajmeRajonTopLajm

Qumili për Cimën: Njerëz si ai lindin çdo 100 vjet (VIDEO)

Humoristi Sevdai Radogoshi i njohur si Qumili tha se bashkëpunëtori i tij, thashmë i ndjeri Rasim Thaçi-Cima ka qenë njeri me vlera të larta, raporton Ekonomia Online.

Sipas tij, njerëz si Cima lindin çdo 100 vjet dhe janë të rrallë, duke shtuar se vepra e tij do të jetojë gjatë.

Radogoshi pas homazheve para Teatri Kombëtar, u ka shprehu ngushëllime familjarëve, kolegëve dhe gjithë popullit shqiptar, siç ka thënë ai për këtë humbje të madhe.

“…ai nuk ka vdekur. Kush ka ndejt me Cimën e ka njoftë atë njeri”

“…këta njerëz lindi çdo 100 vjet”.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close