LajmeMaqedoniTopLajm

Qeveria sot mban mbledhjen e radhës

Qeveria e Maqedonisë së Veriut, sot do të mbajë seanën e rregullt, të 45-n me radhë ku në rend dite do të jenë disa pika.

Do të shqyrtohet informacioni për nevojën e aplikimit për ndihmë teknike për përgatitje për projektin e ndërtimit të gazpërçuesit ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë.

Me propozim të Ministrisë së Punëve të Jashtme, do të shqyrtohet dhe informacioni për realizim të konferencës së parë ndërkombëtare në kuadër të Forumit të Prespës për dialog në Ohër dhe Prespë, prej 15 deri 17 qershor 2021

Dje, u paralajmërua se sot pritet të miratohet edhe pakoja e 5 antikrizë, por në njoftimin e Qeverisë nuk qëndron si pikë e rendit të ditës së seancës së sotme./TV21

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close