LajmeMaqedoni

Publikohen “bomba” të reja për Mickoskin

Dy pjesë të reja nga biseda mes liderit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovskit dhe Zoran Milevski- Kiççeec sot janë publikuar në Youtube. Bisedojnë për Sasho Mijallkovin dhe biznesmenin Orce Kamçev. Mickovski në bisedën e incizuar sqaron se i vetëm po lufton që ligji për prokurori publike të mos kalojë, sepse me këtë ligj zgjidhet statusi i PSP-së dhe nuk ndërpritet hetimi për rastin “Perandoria” ku të akuzuar janë Mijallkov dhe Kamçev.

Baby Shop Charli
Luftoj vetë që PSP të mos kalojë, automatikisht edhe lënda “Perandoria””,thotë Hristijan Mickoski- lider i VMRO DPMNE-së.

Rastin “Perandori” e nisi PSP. Por, pas aferës “Reket”, hetimi u ndërpre. Nga Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion sigurojnë që punojnë në hetim, edhe atë me ritëm më të përshpejtuar. Për shkak të koronavirusit, nuk janë thirrur në Prokurori dëshmitarët për këtë rast.

Related Articles

Back to top button
Close
Close