LajmeRajonTopLajm

Presidenti Thaçi arrin në Gjykatën Speciale (VIDEO)

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka arritur në objektin ku ndodhen Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Thaçi do të intervistohet sot nga prokurori i specializuar për kinse kr*ime të kryera gjatë lu*ftës në Kosovë.

Para ndërtesës në Hagë tashmë janë mbledhur disa bashkatdhetarë nga diaspora në përkrahje të lu*ftës çlirimtare të Kosovës. Zyra e Prokurorit të Specializuar javë më parë ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj Thaçit Veselit dhe disa ish ushtarëve tjerë të UÇK-së. Aktak*uza ndaj Thaçit mbetet ende e pakonfirmuar nga Dhomat e Specializuara.

Related Articles

Back to top button
Close
Close