LajmeMaqedoni

Presidenti Stevo Pendarovski sot mbledh Këshillin e Sigurisë

Sot në ora 12:00 në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski në Vodno, do të mbahet mbledhja e Këshillit të Sigurisë.

Në mbledhje, krahas anëtarëve të këshillit, me ftesë të presidentit Pendarovski do të marrin pjesë edhe drejtori i Agjencisë për Zbulim, Erold Musliu, drejtori i Agjencisë për Siguri Kombëtare, Viktor Domovski, Drejtori i Agjencisë Teknike-operative, Zoran Angellovski, komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të ARM-së, gjeneral Vasko Gjurçinovski.

Në mbledhjen e tetë të Këshillit për Siguri do të bisedohet për gjendjen politike dhe të sigurisë pas anëtarësimin të vendit në NATO.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close