LajmeMaqedoniTopLajm

Policia kufitare e Maqdonisë me vetura të reja, donacion Gjerman

Ambasadorja gjermane në vend, Anke Holshtajn sot ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski do t’i dorëzojë donacion, i përbërë nga automjete dhe pajisje, të dedikuar për nevojat e policisë kufitare.

Siç kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme, ceremonia e pranim-dorëzimit të automjeteve dhe pajisjes do të mbahet në ora 11 në qarkun e MPB-së.  Pas ceremonisë janë paraparë deklarata për mediume.

Related Articles

Back to top button
Close
Close