LajmeMaqedoniTopLajm

Pesë të vdekur, 164 të infektuar dhe 74 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoni

Në 24 orët e fundit janë bërë 1612 testime dhe janë regjistruar 164 raste të reja covid

– Shkup 59
– Kumanovë 12
– Dibër 18
– Shtyp 17
– Prilep 1
– Tetovë 6
– Strugë 6
– Bitola 1
– Kavadarci 2
– Gostivari 9
– Probistip 2
– Demir Hisar 1
– Sveti Nikole 23
– Kërçovë 6
– Resen 1

5 persona kan vdekur si pasoj e Covid-19, tre pacientë nga Shkupi, një nga Tetova dhe një pacient nga Resnja.

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 74 persona të shëruar nga:

– Shkup 42
– Shtyp 7
– Tetovë 1
– Strugë 4
– Veles 1
– Ohër 6
– Kavadarci 3
– Sveti Nikole 2
– Resen 7
– Negotino 1

Deri më tani janë bërë gjithsej 83216 testime covid-19. Sot nuk ka prova brenda shfaqjes.

Numri i përgjithshëm i covid të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 8786, numri i pacientëve të shëruar është 4676, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3704.

Related Articles

Back to top button
Close
Close