LajmeSport

Pesë gjigantë evropianë kontaktojnë Laportan pasi Barcelona e konsideron shitjen e De Jongut

Klubet e mëdha në të gjithë Evropën janë në alarm të kuq shkaku që kanë dëgjuar për disponueshmërinë e mundshme të mesfushorit të Barcelonës, Frenkie De Jong.

Pas zhgënjimit të trajnerit të ri Xavi, De Jong mund të sakrifikohet në afatin kalimtar të janarit për të rritur buxhetin e Barçës për transferime të reja.

Shitja e mesfushorit holandez do të sillte të ardhura të mira për klubin nga Camp Nou dhe situata e tij ka alarmuar klubet e mëdha në të gjithë Evropën.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close