LajmeSport

Ish-presidenti i Romës përgatit ofertën

Ish-presidenti i Romës përgatit ofertën për të blerë klubin tjetër italian!

Edicioni i sotëm i “Il Giornale di Sicilia” bën një pasqyrë të situatës dhe të ardhmes së Palermos. Ish-presidenti i Romës, James Pallotta, ka gati një ofertë për të blerë klubin “rosanera”.

Ka pasur edhe kontakte: nga njëra anë Dario Mirri, presidenti dhe këshilltari i klubit, nga ana tjetër një emisar i Pallotta. Kontaktet datojnë që në fillim të tetorit.

Mbetet për t’u sqaruar nëse është hapur apo jo një negociatë shit-blerjeje mes palëve.

Related Articles

Back to top button
Close
Close