LajmeMaqedoniTopLajm

Nuk u realizua tryeza shqiptare, flet Ali Ahmeti

Nuk realizohet tryeza e përbashkët e partive shqiptare. Në vend të liderëve Ahmeti uli gazetarët në tavolin, duke theksuar se i vjen keq që nuk kanë marrë pjesë në ndarjen e përgjegjësive.

https://www.facebook.com/lajmtvonline/videos/352895592543480/

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti është bojkotuar nga liderët e gjitha partive parlamentare shqiptare, në takimin e thirrur sot prej tij në hotelin Park në Shkup.Pas takimit, Ahmeti shprehi keqardhje dhe tha se është i zhgënjyer që liderët e partive tjera nuk kanë ardhur “në këtë ditë historike, për të marë përgjegjësi”.
Ahmeti edhe një herë përsëriti qëndrimin e tij dhe të BDI-së se implementimi i Marrëveshjes së Ohrit është përmbyllur në pjesën normative, duke numëruar si rezultate Ligjin për gjuhën, ministrin e mbrojtjes, kryetarin e Parlamentit, e kështu me radhë.

Related Articles

Back to top button
Close
Close