MaqedoniTopLajm

Një çiklist 65-vjeçar ndërroi jetë pasi u godit nga një makinë në rrugën Shkup-Makedonski Brod

Dje rreth orës 14:50 në rrugën rajonale Shkup-Makedonski Brod, në vendin e quajtur “Babin Doll”, makina e tipit “Mitsubishi” me targa të Shkupit, i drejtuar nga G.V. (47) nga Makedonski Brod ka përplasur një çiklist S.P. (65) nga Makedonski Brodi.

Pas aksidentit, çiklisti ishte transferuar në një Institucionin Shëndetësor në Makedonski Brod, ku edhe wshtw konstatuar konstatua vdekja e tij nga plagët e marra.

Ndryshe Policia dhe Prokuroria Publike kanë kryer hetimet në vendngjarje.

Related Articles

Back to top button
Close
Close