MaqedoniTopLajm

Një 30-vjeçar humb kontrollin e traktorit dhe plagoset për vdekje

Një 30-vjeçar nga fshati i Labunishtë i Ohërit vdiq në vend dje pasdite pasi traktori që ai drejtonte u përmbys në një rrugë në malin Galiçica. Djali u përmbys nga traktori që po ngiste, duke lëvizur në rrugën që të çon përmes Galiciçës në anën e Prespës së malit. Për arsye të panjohura, automjeti humbi kontrollin dhe u përmbys, duke plagosur rëndë shoferin ku më pas ka ndërruar edhe jetë. Nga SPB-ja e Ohër konfirmuan incidentin. Ata thanë se policia dhe prokurori publik ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po kryejnë hetimin e plotë.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close