Sport

Messi qanë ikjen e Suarezit: Asgjë s’befason më te kjo Barcelonë!

Pasi u njoftua të enjten ndarja zyrtare e Barcelonës dhe Luis Suarez, ylli i parë i klubit katalanas Lionel Messi komentoi këtë ndarje në mediat sociale me fjalinë: “Asgjë nuk mund të më befasojë më”.

Atletico Madrid ka konfirmuar se ata do të sjellin Suarez të mërkurën në mbrëmje, me kusht që t’i nënshtrohen një ekzaminimi mjekësor, pas së cilës uruguajani duhet të nënshkruajë një kontratë dy-vjeçare.

Messi dhe Suarez kanë krijuar një miqësi të vërtetë gjatë viteve të luajtur së bashku në Barcelona. Ata kishin një bashkëpunim të shkëlqyeshëm në fushë, por gjithashtu edhe jashtë saj.

Sezonin e kaluar, sulmuesi uruguajan pati probleme me dëmtime, por ai gjithsesi shënoi 21 gola. Në Barca, ata vendosën të ndahen me Suarez, dhe Messi gjithashtu shprehu dëshirën e tij për t’u larguar nga Camp Nou. Por Barcelona nuk lejoi largimin e yllit të parë, të cilin argjentinasi me ngurrim u desh ta pranonte.

Tani Messi edhe një herë ka shprehur publikisht zhgënjimin e tij me situatën aktuale te Barcelona.

“Ju meritoni të largoheni siç jeni, një nga lojtarët më të rëndësishëm në historinë e klubit. Ju keni fituar shumë si pjesë e një grupi dhe si individ. Ata nuk duhet të të dëbojnë ashtu siç bënë. Por, e vërteta është se asgjë nuk më habit më”, ka shkruar Messi në Instagram.

Suarez arriti në Barcelonë nga Liverpool në 2014. Gjatë pesë sezoneve, ai luajti 283 ndeshje dhe shënoi 198 gola, dhe, ndër të tjera, fitoi Champions League, Kampionatin Botëror të Klubeve dhe katër tituj kampionë spanjollë dhe fitues të Kupave.

Gjatë karrierës së tij, ai gjithashtu ka luajtur për Nacional Montevideo, Groningen dhe Ajax. Për ekipin kombëtar të Uruguait, me të cilin fitoi Copa America në 2011, ka luajtuar 113 herë duke shënuar 59 gola.

Related Articles

Back to top button
Close
Close