MaqedoniTopLajm

Bekteshi: Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milion euro

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike, për të përballuar krizën që sjellë pandemia.

“Pakoja e 4 ekonomike GATI! 350 milion EURO….” ka shkruar Bekteshi.

Sot Kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi se deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike.

Gjatë ditës Kryeministri tha se prezantimi nuk u bë sot për shkak se kishte nevojë për harmonizime shtesë. E lanë që të takohen me odat ekonomike, kurse nesër një ekip tjetër qeveritar pritet të mbajë takim me sindikatat dhe punëdhënësit.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close