TeknologjiTopLajm

Nga 1 nëntori WhatsApp ndalon të funksionojë në disa telefona, lista

Përdoruesit e Apple dhe Android me modele të vjetra kanë vetëm disa ditë derisa WhatsApp t’i ndalojë ata të kenë akses në mesazhe, foto dhe video.

Platforma e mesazheve po heq mbështetjen për një numër modelesh të vjetra të smartfonëve, që do të thotë se nga 1 nëntori shumë do tw mbesin pa aplikacionin popullor që ofron ndarje falas të fotografive në të gjithë botën.

Të hënën, 43 modele të smartfonëve – si në Android ashtu edhe në iOS – do të ndalojnë së punuari.

A është telefoni juaj në listë?

iPhone
iPhone SE
iPhone 6S
iPhone 6S Plus

Samsung
Samsung Galaxy Trend Lite
Trendi Galaxy II
Galaxy SII
Galaxy S3 mini
Galaxy Xcover 2
Galaxy Core
Galaxy Ace 2

LG
Lucid 2
LG Optimus F7
LG Optimus F5
Optimus L3 II Dual
Optimus F5
Optimus L5
Optimus L5 II
Optimus L5 Dual
Optimus L3 II
Optimus L7
Optimus L7 II Dual
Optimus L7 II
Optimus F6, Enact
Optimus L4 II Dual
Optimus F3
Optimus L4 II
Optimus L2 II
Optimus Nitro HD and 4X HD
Optimus F3Q

Huawei

Ascend G740
Ascend Mate
Ascend D Quad XL
Ascend D1 Quad XL
Ascend P1 S
Ascend D2

Sony
Xperia Miro
Sony Xperia Neo L
Xperia Arc S

ZTE
ZTE Grand S Flex
ZTE V956
Grand X Quad V987
ZTE Grand Memo

Të tjerë
The Alcatel One Touch Evo 7
Archos 53 Platinum
HTC Desire 500
Caterpillar Cat B15
Wiko Cink Five
Wiko Darknight
Lenovo A820
UMi X2
Faea F1
THL W8./21Media

Related Articles

Back to top button
Close
Close