KronikLajmeMaqedoni

Ndalohet një person nga Koçani, ka grabitur një 69-vjeçar

Pasditen e djeshme policia ka ndaluar njëzet e tre vjeçaren J.S. nga Koçani.

Siç informojnë nga MPB-ja, ajo dyshohet se të mërkurën ka sulmuar fizikisht gjashtëdhjetë e nëntë vjeçarin L.M. nga Shtipi, dhe i ka marrë çantën me para dhe dokumente.

J.S. ajo është ndaluar në stacionin policor dhe në një intervistë zyrtare ka pranuar krimin. Gjërat e vjedhura u gjetën dhe iu kthyen pronarit.

Pas dokumentimit të plotë të çështjes, kundër J.S. do të dorëzohet një aplikim i duhur.

Related Articles

Back to top button
Close
Close