LajmeMaqedoniTopLajm

Momenti kur Biden thotë “inshallah” gjatë debatit me Trumpin

Myslimanët amerikanë kanë lavdëruar në Twitter frazën e kandidatit demokrat për president të SHBA-së, Joe Biden, pasi përdori një fjalë arabe “inshallah” gjatë diskutimit me presidentin Trump për rikthimin e taksave, gjatë debatit të parë presidencial i cili u mbajt të martën në mbrëmje.

Kjo erdhi pasi moderatori i debatit, Fox News, Chriz Wallace pyeti Trumpin që ta komentonte raportimin e New York Times lidhur me mospagesën e taksave nga ai.

“Unë kam paguar miliona dollarë dhe ju do ta shihni”, ka thënë Trump.

“Kur” ka pyetur Biden, e pastaj është përgjigjur me ‘Inshallah”, përkthimi i së cilës është “Do Zoti”.

 

 

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close